KAIP KLOTI TRINKELES

Kaip yra klojamos trinkelės?

   Visų pirma, kruopštus pasiruošimas yra būtinas norint užtikrinti, kad projektas vyktų sklandžiai ir neeikvotų papildomo laiko. 

Turimą idėją geriausia realizuoti turint brėžinį su matmenimis ir tiksliomis konstrukcijomis kurios atlieka svarbų vaidmenį prieš pradedant darbą. 

Atsiminkite, kad renkantis vietą turi būti nuolydis, tam, jog perteklinis vanduo galėtų nubėgti ir nesikauptų telkinys, kuris per ilgą laiką gali pažeisti trinkelių dangą.

   Rekomenduojama įsigyti iki 10% trinkelių papildomai tam, jog būtų išvengta trūkumo jas pjaustant, ypatingai jeigu klojamo pagrindo plotas reikalauja ypatingo kruopštumo ir turi unikalią formą. 

Taip pat svarbu nustatyti 90° kampą kaip atspirties tašką. Tam naudojamas 90-120-150 (cm) trikampio metodas, kituose šaltiniuose dar žymimas 3-4-5. Šis procesas skirtomas į tris žingsnius: tiesios linijos nustatymas; statmenos linijos nustatymas; matavimas ir žymėjimas. 

    Ruošiant pagrindą nustatomas tikslus aukštis kurį turi nukasti mini ekskavatorius. Pašalinama žolė, priemolis, šaknys bei dideli akmenys. Priklausomai nuo grunto sklype, trinkelių klojėjai nusprendžia, kiek jo reikia atkasti ir vėliau kaip kloti trinkeles. Jeigu esamas dugnas yra molis, tai būtina dugną padengti vibruojamu smėliu 5-10 cm. Smėlis atskiria gruntą nuo stambesnės frakcijos medžiagų. Smėlis gerai suvibruojamas prieš pilant žvyrą.

   Jeigu objekte dirvožemis yra granuliuotas, pavyzdžiui, žvyras, bazinės medžiagos užpildui reikia mažiau, jeigu dirvožemyje yra nemažai molio – daugiau.

Sutankinto žvyro lygis turi būti toks, kad liktų vietos skaldos pasluoksniui. 

Tvirtai sutankintas paviršius padengiamas atsijų išlyginamuoju sluoksniu, kurio storis priklausomai nuo naudojimo paskirties yra apie nuo 1 iki 4cm. Prieš pradedant pilti atsijas, reikia pakloti ir sutvirtinti lyginamąsias atramas, tuomet pilamas pirmasis atsijų sluoksnis kuris taip pat yra kruopščiai sutankinamas.

   Prieš pradedant kloti trinkelės, vėl patikrinami kampai, ištiesiamos špagato linijos, kad trinkelės būtų klojamos tolygiai, išlaikant 2-3mm tarpus.

Išsirinkus trinkelių rašta ir pasirinkus optimaliausią kampą pradedame kloti. Labai svarbu tinkamai sutvirtinti trinkelių kraštus vejos, arba važiuojamosios dalies borteliais tam, kad neiširtų kraštai. 

Kuomet trinkelės jau sudėtos ir kraštai sutvirtintigranitinių atsijų dulkėmis užpildome tarpus, kad trinkelės būtų visiškai imobilizuotos. Tuomet paviršius dar kartą kruopščiai nušluostomas ir trinkelių paviršius tankinamas su vidutinio sunkumo vibroplokšte prie jos pritvirtinus guminį padą